Чи варто купувати кутову квартиру?

10.01.2024   

Чи варто купувати кутову квартиру🤔?

Кутові квартири як і житло на перших і останніх поверхах не дуже популярні серед покупців. Чи варто купувати кутову квартиру і чим все таки так погана квартира в кутку? Розглянемо основні переваги і недоліки таких квартир.

Плюси кутової квартири

➕ Безсумнівним плюсом кутової квартири буде менша кількість спільних стін з сусідами.

➕ Додається бонус покупцеві - можливість торгу (з практик до 5%). Хороша можливість купити житло для людей з обмеженим бюджетом.

➕ Гарне природне освітлення. Як правило вікон у подібних квартирах більше. Додаткова батарея.

➕ Відмінний вид. Із квартири із зовнішнім кутом, розташованої на верхніх поверхах, відкривається як правила вид.

Мінуси кутової квартири

➖ Невдало, якщо вікно у вікно. Цей мінус притаманний об'єктам із внутрішнім кутом. І тоді у вікна можуть заглядати цікаві сусіди.

➖ Основним недоліком кутової квартири вважається температура, а саме холод. Якщо будинок будувався неякісно, то в кутових квартирах буде холодніше, ніж в інших. За сильного вітру у всіх панельних-блокових хрущовках і дев'яти поверхових будинках температура кутової квартири буде на кілька градусів нижчою, ніж в інших, також є перегрів житла в літній період, особливо якщо кут відкритий для сонячних променів з 11:00 до 16:00. Ця проблема вирішується встановленням кондиціонера і регулярним провітрюванням кімнат, зовнішнім утепленням (мінеральною ватою або що дешевше пінопластом). Майже всі недоліки кутових квартир можна розв'язати за допомогою утеплення стін із зовнішнього боку, установкою додаткових батарей і хороших систем кондиціонування.

➖ Часто власники кутових квартир скаржаться на наявність вогкості й утворення цвілі на стінах. Така проблема існує в багатьох старих будинках, особливо блочного та панельного типу. Однак подібна неприємність може статися і в будь-якій іншій квартирі, де порушено норми гідро- і теплоізоляції. Цю проблему можна вирішити просто утепливши квартиру.

Замовити зворотній дзвінок